al. Marcina Kromera 25 C

51-169 Wrocław

tel. 697 181 613

tel. 733 190 120

      535 236 861

gabinetfemininity@gmail.com

Fotoodmładzanie - BTL Exilite IPL

TOP 6 Naszych zabiegów

Termolifting - BTL Exilis Elite

Trwała depilacja laserowa - BTL Exilite IPL

Fala akustyczna - BTL X - Wave 

STOP wypadaniu włosów -  DR CYJ Hair Filler

Drenaż limfatyczny - BTL 6000 LYMPHASTIM

Social media:

Copyright 2020 FEMININITY Terapie Medyczne

 

All Rights Reserved

KONTAKT

Z każdym dniem coraz bardziej cieszymy się długo wyczekiwanymi promieniami słonecznymi. Czy w związku z tym, w Naszej codziennej pielęgnacji skóry powinno się coś zmienić? Oczywiście! I bez względu na odcień lub typ skóry - ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna.

 

Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych powinno być stałym elementem pielęgnacji przez cały rok, niezależnie od pory roku ani pogody. Jednak w tym czasie szczególnie powinniśmy o tym pamiętać. Ochrona przeciwsłoneczna pozwala uniknąć poparzeń i uszkodzeń skóry, tym samym zmniejszając ryzyko nowotworów oraz chorób skóry. Jednak głównym zadaniem filtrów jest ochrona skóry przed fotostarzeniem! Tak, krem z filtrem śmiało można nazwać podstawowym preparatem przeciwzmarszczkowym.  Spowalnia on przedwczesne starzenie się skóry, objawiające się utratą jędrności, przesuszeniem, nierównym kolorytem oraz pogłębiającymi się zmarszczkami. Należy również wspomnieć, że ochrona przeciwsłoneczna stanowi jedyną skuteczną ochronę przed powstawaniem przebarwień.

 

UVA i UVB – czym się różnią? Promieniowanie UVA wnikając w głąb skóry doprowadza do stopniowej degradacji włókien kolagenowych, co w rezultacie prowadzi do przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Natomiast promieniowanie UVB jest odpowiedzialne za powstawanie oparzeń słonecznych. W 90% przypadków to właśnie ono odpowiada za raka skóry.

 

Wybierając preparat z filtrem przede wszystkim powinniśmy kierować się wysokością spektrum ochrony. SPF to inaczej wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Najczęściej spotykane wartości to 15,30 i 50. Im wyższa wartość, tym dłuższa ochrona przed UVB.

 

Na niektórych produktach znajdziemy dodatkowo oznaczenie PA. Co ono oznacza? PA to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej przeciw promieniom UVA. Moc ochrony oznacza się za pomocą „+”. Najwyższa ochrona to PA++++. Tak więc najwyższą ochronę gwarantuje preparat zawierający oba wskaźniki, zarówno SPF, jak i PA.

 

Preparaty ochronne należy nakładać na pół godziny przed ekspozycją słoneczną. Pamiętaj, że z upływem czasu działanie kremu ulega osłabieniu. Dlatego zaleca się powtarzanie aplikacji co 2-3 godziny. Tylko takie stosowanie gwarantuje odpowiednią ochronę.

 

Przedstawiamy Wam naszych 2 ulubieńców! Preparaty są koreańskiej marki Cell Fusion C, która specjalizuje się w tworzeniu idealnych formuł kremów z filtrami.

 

 

Laser Sunscreen 100 SPF 50+/PA+++ wyróżnia potrójne działanie: wysoka ochrona przed promieniowaniem UV, intensywna ochrona przed działaniem wolnych rodników oraz silna regeneracja skóry. Ma bardzo lekką konsystencję, szybko się wchłania oraz rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry. Nadaje się pod makijaż, stanowiąc półmatową bazę. Idealny dla każdego typu skóry, zwłaszcza normalnej, mieszanej i wrażliwej. Nasz numer 1!

 

Cure Sunscreen 100 SPF 50+/PA++++ dedykujemy osobom o cerze suchej, wrażliwej i podrażnionej. Polecany również w przebiegu trądziku różowatego. Preparat oprócz najwyższej ochrony przeciwsłonecznej gwarantuje doskonałe nawilżenie oraz odbudowanie naturalnej bariery ochronnej. Skutecznie łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza zaczerwienienie skóry. Pokochacie go od pierwszego użycia!

 

 

 

Ochrona przeciwsłoneczna - sposób na młoda i zdrową skórę?

19 marca 2020
Copyright 2020 FEMININITY Kosmetyka Profesjonalna 
All Rights ReservedSocial media:
  1. pl

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

KUP

VOUCHER